Hlavní navigace

Platba koncesionářských poplatků přes mobil? ČT říká ano

Česká televize hodlá rozšířit možnosti, jak platit koncesionářské poplatky. Připravuje projekt nazvaný m-peněženka, kterým umožní posílat peníze prostřednictvím mobilního telefonu. Nepůjde však o klasické prémiové SMS ale speciální aplikaci, která se stane součástí uživatelského rozhraní mobilního telefonu. Informuje o tom deník E15.

Chtěli bychom přitáhnout hlavně mladé lidi nebo nové koncesionáře, pro které je placení prostřednictvím mobilu sexy. Naším dominantním kanálem ale pořád zůstanou SIPO a bankovní převody, uvedl pro E15 obchodní ředitel ČT Robert Kvapil. Provoz m-peněženky zajistí softwarová aplikace, kterou si diváci stáhnou přímo do telefonu a tím si vytvoří účet, na který pošlou peníze a ze kterého bude možné hradit nejrůznější platby včetně koncesionářských poplatků nebo dárkových předmětů ČT. Aplikace tak nebude fungovat na starších typech mobilů.

Pokud se Česká televize rozhodne zavést možnost elektronických plateb za koncesionářské poplatky, může tím v mnoha případech nejen ulehčit lidem samotný průběh plateb ale i ušetřit administrativní náklady. Malá část z televizního a rozhlasového poplatku totiž jde i České poště, která zajišťuje většinu plateb od koncesionářů.

Našli jste v článku chybu?