Hlavní navigace

Platforma CS Link zařadí nové kanály v řádu týdnů

20. 7. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
20. 7. 2009

Daniel Klička, nový ředitel společnosti Media Vision, provozovatele satelitní platformy CS Link, v rozhovoru pro server Parabola.cz potvrdil, že tato platforma zařadí nové kanály do své nabídky. Mělo by se tak stát v řádu týdnů, nicméně šéf společnosti nebyl konkrétní pokud jde o jednotlivé kanály nebo termíny. Media Vision si nedávno pronajala čtvrtý transpondér na pozici 23,5 st. východně, kam zařadila vysílání TV Nova ve vysokém rozlišení. Další programy budou následovat protože CS Link má nyní dostatek volné kapacity.

Které kanály budeme zařazovat je trochu předčasné uvádět, neboť některá jednání ještě probíhají. Mohu Vás však ujistit, že nejdůležitějším faktorem pro výběr stanic je rozhodně poptávka trhu. Nedávno jsme provedli poměrně detailní telefonický průzkum, který nebyl zdaleka jediný za posledních několik měsíců a oslovili jsme více než polovinu našich prodejců, kterých jsme se kromě jiného ptali na to, jaký mají názor na Novu HD a na HDTV jako takové a zároveň na kanály, které vnímají jako nejžádanější mezi koncovými uživateli. Výstup z tohoto průzkumu hrál jednu z hlavních rolí při výběru, uvedl Daniel Klička a dodal: Podoba ještě není finální a zařazení bude postupné. Považuji proto za předčasné datum uveřejňovat, nicméně dostáváme se do stavu, kdy se jedná o týdny.

Společnost by po zařazení nových kanálů měla upravit strukturu nabídky placené televize, ale nové tarify zavádět nehodlá, přičemž zachová i možnost předplácení televizních programů jednotlivě. Posílíme motivaci ke dlouhodobější formě předplatného. Zásadní však vidím spíše změnu struktury, která nás opět přiblíží o krok k potřebám našich uživatelů, dodal šéf provozovatele platformy CS Link.

MM socky3

Služba CS Link působí na satelitech Astra 23,5 st. východně a nabízí příjem nejžádanějších českých a slovenských programů zdarma jen za manipulační poplatek. Další programy nabízí na základě předplatného. Po Skylinku, který působí na stejné pozici, jde o druhého největšího poskytovatele placené satelitní televize v České republice.

Čtěte zítra na DigiZone.cz rozhovor s výkonným ředitelem platformy CS Link Danielem Kličkem a jednatelem společnosti Media Vision Lubošem Jetmarem

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.