Hlavní navigace

PlayStation Phone alias Xperia Play je realitou

15. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

PlayStation Phone připomíná Yettiho. Roky se o něm mluví, ale nikdo ho dosud neviděl. Mobil orientovaný na hry není žádnou novinkou. Vzpomeňme na ambiciózní Nokii N-Gage, která skončila velkým neúspěchem. Nyní zkouší štěstí koncern SonyEricsson a dlouho spekulovaný PlayStation Phone dostává konkrétní obrysy. Na trh ale půjde pod názvem Xperia Play. 

PlayStation Phone připomíná Yettiho. Roky se o něm mluví, ale nikdo ho dosud neviděl. Mobil orientovaný na hry není žádnou novinkou. Vzpomeňme na ambiciózní Nokii N-Gage, která skončila velkým neúspěchem. Nyní zkouší štěstí koncern SonyEricsson a dlouho spekulovaný PlayStation Phone dostává konkrétní obrysy. Na trh ale půjde pod názvem Xperia Play

V praxi jde o poměrně dobře vybavený chytrý mobil s operačním systémem Android 2.3. Při otočení zařízení na šířku však lze vysunout speciální klávesnici. Místo klasické QWERTY klávesnice, kterou na tomto místě mají některé komunikátory, se vysune klávesnice s herními ovládacími prvky.

Uvedení tohoto hybridního telefonu na trh podpoří hned několik velkých výrobců počítačových her uvedením mobilní verzí právě pro Xperia Play. Telefon si zároveň bude rozumět s PlayStation Suite, takže si na něm půjde zahrát slavné tituly pro PSOne. Telefon si můžete prohlédnout na následujícím propagačním videu

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.