Hlavní navigace

Plzeň už je připravena na digitální vysílání multiplexu B (UVNITŘ FOTO)

21. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
21. 5. 2008

Západočeská metropole už je od včerejšího dne připravena na pozemní digitální vysílání. V konferenci Československého DX klubu (CSDXC), která se zabývá dálkovým příjmem, přinesl jeden ze členů informaci, že stožár sloužící dříve jako krátkovlnný vysílač, byl nově osazen anténami pro digitální vysílání a dodal také fotografie. Dnes (v úterý, pozn. red.) montovali technici na stožáru na Košutce vysílací antény pro digitální multiplex s Primou, který má v Plzni začít vysílat 1. června, konstatoval Václav Míka z této lokality.

BRAND23 Workshop

Jak dále uvedl, antény nejsou umístěny na stožáru, ze kterého vysílají rozhlasové stanice BBC, Hitrádio FM plus a ČRo Plzeň, ale na stožáru patřícího Českým Radiokomunikacím. Je to přímo u silnice, u pneuservisu Barum. Anténní systémy míří do tří světových stran, pouze ve směru na vysílač Krkavec nejsou žádné, upřesnil. Vysílač bude svůj signál šířit na 52. kanálu a jeho předpokládané pokrytí je umístěno na stránkách společnosti Czech Digital Group.

FOTO:

Dřívější pohled na RKS Košutka (JPG, 35 kB)

Současný pohled na vysílač Košutka (JPG, 195 kB)

Detailní pohled na antény (JPG, 64 kB)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).