Hlavní navigace

Plzeňská televize Zak může vysílat do roku 2020, ale s Primou

30. 5. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
30. 5. 2006

Další regionální pozemně šířená televizní stanice uspěla s žádostí o prodloužení licence. Plzeňská ZAK TV může podle rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání využívat analogové a posléze i digitální terestrické kmitočty do roku 2020. Rada ale zároveň potvrdila povinnost sdílení kmitočtů této stanice s celoplošnou televizí Prima. ZAK TV tento verdikt uvítala.

KL22 hlasovani

Podle výkonného ředitele stanice Jindřicha Marka toto rozhodnutí v praxi znamená, že se televizi dostává důležitého legislativního předpokladu pro další rozvoj a že i v následujících letech bude mít nástroj pro šíření svých pořadů. Po schválení novely mediálního zákona, která zachovala povinnost TV Prima i nadále sdílet licenci s regionálními televizemi našeho typu, je to v krátké době další dobrá zpráva pro budoucnost našeho podnikání v televizní oblasti, uvedl Marek.

ZAK TV se zatím nerozhodla, zda využije práva pro zemské digitální vysílání, či zda po vypnutí analogovým kmitočtů použije jinou vysílací platformu. Vypínání analogového televizního vysílání by mělo probíhat postupně od poloviny roku 2007 do konce roku 2009. Mezním termínem je však rok 2012, kdy dojde k úplnému vypnutí analogového televizního vysílání v celé Evropské unii. My se v té době budeme muset rozhodnout, jakým způsobem dopravit naše pořady divákům. V tuto chvíli je jisté, že si budeme moci vybírat z několika variant. V každém případě zvolíme tu, která učiní naše vysílání co nejdostupnějším, uvedl Jindřich Marek.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.