Hlavní navigace

Do finále volby ředitele ČT postupuje Janeček, Bobošíková, Chudárek, Kasalová a Pekárek

3. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 6. 2009

AKTUALIZACE – Do finále volby generálního ředitele České televize postoupili čtyři kandidáti. Nejvíce hlasů od radních získala v prvním kole Jana Kasalová, která se o post ucházela i v roce 2003. Dalším postupujícím je Hynek Chudárek z televize Óčko. Postoupil i současný ředitel ČT Jiří Janeček a kandidátka do Evropského parlamentu Jana Bobošíková, která se též ucházela o ředitelskou funkci před pěti lety. Posledním postupujícím do finálové volby, která se uskuteční 15. července je Radomír Pekárek. Rada se tak pokusí zvolit nového ředitele televize jen den před vypršením mandátu současného ředitele Jiřího Janečka.

Pokud Rada ČT nezvolí nového generálního ředitele České televize ve finálové volbě, měl by po Janečkovi převzít post provozní ředitel Vladimír Karmazín. Janeček to vyhlásil na dnešním zasedání Rady České televize, a požádal členy Rady o schválení změny statutu, aby se Janečkovým zástupcem a budoucím prozatimním ředitelem mohl stát právě Karmazín. Radní jeho návrh schválili.

DALŠÍ INFORMACE: Rada ČT dnes bude hlasovat o novém šéfovi Kavčích hor

MM socky3

Původně měl být ve funkci prozatimního ředitele nynější šéf techniky ČT Rudolf Pop. Ten ale Janečkovi řekl, že si nedokáže představit souběh obou funkcí kvůli probíhající digitalizaci. Zároveň Pop pracuje na projektu vysílání Zimních olympijských her z Vancouveru.

Profily a fotografie všech finalistů výběrového řízení na generálního ředitele České televize sledujte zítra na DigiZone.cz

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.