Hlavní navigace

Po Obchodu na korze se v iTunes objeví další česká filmová klasika

17. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Věříme, že si lidé v zahraničí tyhle perly najdou," uvedl Bontonfilm. Filmy mají být určeny Čechům aktuálně žijícím v zahraničí; krajanům, kteří jsou v zahraničí trvale usazeni, ale i fajnšmekrům.

Videosekce iTunes, kterou mohou využívat i zájemci z České republiky, rozšíří počet titulů, které se zapsaly mezi takzvanou „československou klasiku“. Po Obchodu na korze se tu objeví i Spalovač mrtvol, Kladivo na čarodějnice, Postřižiny, muzikál Noc na Karlštejně, pohádka S čerty nejsou žerty nebo komedie Vesničko má středisková. Všechny snímky budou k dispozici ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) a s anglickými titulky. Obchod na korze je na iTunes už teď k dispozici, Spalovač mrtvol a Postřižiny budou zveřejněny v řádu dnů, další nasadíme na přelomu září a října, uvedl Ondřej Kulhánek, šéf digitální distribuce Bontonfilmu.

Cloud 22 temata

K TÉMATU: Nova se zbavila filmové distribuční společnosti Bontonfilm, kterou koupila za Adriana Sarbu

Už dříve uvedl Bontonfilm na iTunes restaurovaný Vynález zkázy, u něhož se počítá uvedení v celkem sedmi jazycích. Jednotlivé titulky se k filmu nahrávají postupně. Vynález zkázy už si ale stáhli první diváci ve Velké Británii, Itálii nebo Francii. Jsme zvědaví na úspěch v Japonsku, kde mají Zemanovy filmy velký ohlas, konstatoval Kulhánek a doplnil: Věříme, že si lidé v zahraničí tyhle perly najdou. Češi aktuálně žijící v zahraničí, krajané, kteří jsou v zahraničí trvale usazeni, filmoví fajnšmekři až odborníci, filmové či umělecké školy. Zároveň přemýšlíme nad úkolem, který český distributor běžně neřeší – jak na filmy a jejich dostupnost v zahraničí upozornit a v rámci možností filmy odpromovat. Zkušenosti s oslovením diváků v Londýně, New Yorku, Johannesburgu nebo Sydney teprve získáváme.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.