Hlavní navigace

Voyo zamířilo na Smart TV od LG, po Voyo DTT ani vidu, ani slechu

24. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Voyo.cz je nově k dispozici pro chytré televizory LG. O službě Voyo DTT, která měla být komerčně spuštěna počátkem roku 2013, však skupina Nova stále mlčí.

Televizní skupina Nova zpřístupnila svou video-on-demand službu Voyo.cz pro chytré televizory LG. Její brzkou dostupnost jsme avizovali již v minulém týdnu. Voyo.cz je momentálně k dispozici na osmi modelech chytrých televizorů LG. Jde o EM9600, LM9600, LM8600, LM7600, LM6700, LM6600, LM6400 a LM6200. 

Naopak ohledně služby Voyo DTT, o které jsme psali již loni v létě, zatím není nic nového, přestože se s testováním služby mělo začít loni na podzim a do komerčního provozu měla být služba uvedena počátkem roku 2013. Skupina Nova o službě, která má zatím blíže neupřesněným způsobem přivést obsah z Voyo.cz prostřednictvím DVB-T na televizní obrazovky, striktně mlčí.

Spekuluje se, že by služba mohla nějakým způsobem souviset s avizovaným již sedmým kanálem skupiny Nova, jehož přípravy byly oficiálně oznámeny minulý týden na tiskové konferenci k jarnímu vysílacímu schématu současných kanálů skupiny Nova. Ta však odmítá cokoliv bližšího ke svému dalšími kanálu říci.  

CIF23

Pokud pomineme propojení TV s PC, tak na televizní obrazovky zatím Voyo.cz míří výhradně díky chytrým televizorům a rekordérům. Nyní podporuje tři značky chytré černé elektroniky. Vedle LG jde ještě o Panasonic a Samsung. Z řad abonentů ovšem zaznívá kritika, že jim Voyo.cz v chytrých televizorech a přehrávačích nepřináší tytéž služby, které jsou k dispozici na PC. Jde zejména o vysílání placeného kanálu Nova Sport.

Internetové vysílání sportovního kanálu skupiny Nova je krátce k dispozici pro abonenty služby Voyo.cz vlastnící černou elektroniku značky Panasonic podporující Viera Connect. Pro elektroniku LG a Samsung má však Voyo.cz připraven jen archiv filmů a seriálů dostupných v rámci předplatného a archiv původní tvorby. Totéž platí o chytré mobilní elektronice značky Apple. Podle našich informací by se ovšem funkcionalita Voyo.cz  měla časem sladit na všech platformách.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).