Hlavní navigace

Počet bezkontaktních platebních karet MasterCard vzrostl letos v Evropě o více než polovinu

Martin Vyleťal

V letošním roce došlo k nárůstu počtu bezkontaktních platebních karet MasterCard o více než 50 procent. Například v sousedním Polsku je polovina platebních karet MasterCard a Maestro vybavena technologií PayPass, která umožňuje bezkontakní platby. V Česku podle Richard Walitzy, ředitele pro rozvoj mobilních plateb a inovací MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko, nabízí nebo velmi brzy začne nabízet platební karty s technologií PayPass deset bank.

Doba čtení: 1 minuta

V letošním roce došlo k nárůstu počtu bezkontaktních platebních karet MasterCard o více než 50 procent. Například v sousedním Polsku je polovina platebních karet MasterCard a Maestro vybavena technologií PayPass, která umožňuje bezkontakní platby.

V Česku podle Richard Walitzy, ředitele pro rozvoj mobilních plateb a inovací MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko, nabízí nebo velmi brzy začne nabízet platební karty s technologií PayPass deset bank.

Počet PayPass terminálů se tento rok více než zdvojnásobil a každý nový nebo vyměněný terminál přijímá PayPass. Dá se říci, že PayPass se stává standardem, uvedl Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku.

Našli jste v článku chybu?