Hlavní navigace

Počet bezkontaktních platebních karet MasterCard vzrostl letos v Evropě o více než polovinu

19. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V letošním roce došlo k nárůstu počtu bezkontaktních platebních karet MasterCard o více než 50 procent. Například v sousedním Polsku je polovina platebních karet MasterCard a Maestro vybavena technologií PayPass, která umožňuje bezkontakní platby. V Česku podle Richard Walitzy, ředitele pro rozvoj mobilních plateb a inovací MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko, nabízí nebo velmi brzy začne nabízet platební karty s technologií PayPass deset bank.

V letošním roce došlo k nárůstu počtu bezkontaktních platebních karet MasterCard o více než 50 procent. Například v sousedním Polsku je polovina platebních karet MasterCard a Maestro vybavena technologií PayPass, která umožňuje bezkontakní platby.

V Česku podle Richard Walitzy, ředitele pro rozvoj mobilních plateb a inovací MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko, nabízí nebo velmi brzy začne nabízet platební karty s technologií PayPass deset bank.

Počet PayPass terminálů se tento rok více než zdvojnásobil a každý nový nebo vyměněný terminál přijímá PayPass. Dá se říci, že PayPass se stává standardem, uvedl Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku.

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.