Počítače, které se samy „zabijí“

15. 11. 2007
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Napadené či infikované počítače a další síťová zařízení by mohly mít podobně jako buňky živého organismu zabudovanou funkci sebevraždy, píše v nedávném článku server Scienceworld.cz. Nový koncept ochrany sítí, navržený výzkumníky univerzity v Cambridge, má vyřešit problém lokalizace a izolace napadeného segmentu v sítích s decentralizovanou architekturou. Odborníci se přitom inspirovali v živé přírodě, kde buňky také často vlastní poškození řeší řízenou sebevraždou. Na rozdíl od nich by se však…

Napadené či infikované počítače a další síťová zařízení by mohly mít podobně jako buňky živého organismu zabudovanou funkci sebevraždy, píše v nedávném článku server Scienceworld.cz. Nový koncept ochrany sítí, navržený výzkumníky univerzity v Cambridge, má vyřešit problém lokalizace a izolace napadeného segmentu v sítích s decentralizovanou architekturou. Odborníci se přitom inspirovali v živé přírodě, kde buňky také často vlastní poškození řeší řízenou sebevraždou. Na rozdíl od nich by se však síťové prvky „zabíjely“ na softwarové úrovni.

Autor článku

Autor je ředitelem médií vydavatelství Internet Info. V letech 2005 – 2008 působil jako šéfredaktor serveru Lupa.cz. Vystudoval Fakultu informatiky MU a Fakultu sociálních věd UK. Online komunikaci se věnuje i na svém blogu www.alesmiklik.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).