Hlavní navigace

Podepíše Prima TPP? Je to padesát na padesát, říká její ředitel

14. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
14. 5. 2008

Televize Prima zatím není zcela rozhodnuta, zda se podepíše pod Technický plán přechodu na zemské digitální vysílání, schválený vládou. V tuto chvíli je to padesát na padesát, prohlásil v úterním Press klubu na Frekvenci 1 generální ředitel Primy Marek Singer.

Náš souhlas nebo nesouhlas není podmíněn ani tak rokem 2011 nebo 2012 (rpo vypnutí analogu, pozn. red.), jako spíš ostatními parametry toho plánu, které nám buď umožní rovné soupeření s ostatními komerčními stanicemi, anebo ne, dodal Singer. Primě se například nelíbí, že Nova už dnes pokrývá digitálním signálem 48 procent území České republiky, zatímco ona digitálně vysílá pouze v Praze a středních Čechách.

MM_SS3

Ještě před fotbalovým Eurem, pro které Prima nakoupila vysílací práva pro Českou republiku, televize zahájí zemské digitální vysílání v Brně a Ostravě. Máme velmi, velmi pozitivní příslib od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), který nám v podstatě už přislíbil, že stihneme rozhodně Brno, uvedl Singer. Digitální vysílání Primy by zde podle něj mělo začít okolo 21. května.

V Ostravě chce Prima spustit digitální vysílání začátkem června. Na začátku června těsně před Eurem by měla nabíhat Ostrava a Plzeň zatím, myslím, že je v jednání a jsou technické otázky, které tomu zatím brání, prohlásil Singer.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.