Hlavní navigace

Podívejte se na alternativy řešení příjmu v STA podle NKS

5. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
5. 12. 2008

Národní koordinační skupina (NKS) vydala tzv. Stanovisko technické skupiny NKS, které se vztahuje k listopadu letošního roku, a týká se problematiky společných televizních antén (STA). Jedním z autorů je také Josef Skála, odborník, který se problematikou STA zabývá mnoho let a zodpovídal také dotazy čtenářům serveru DigiZone.cz. Materiál je určen zejména pro podporu činnosti subjektů, které zajišťují řešení, instalace a následný provoz STA.

Dokument je rozdělen do pěti kapitol, kterými jsou přímý rozvod kanálů IV. a V. televizního pásma, konverze kanálů z pásma UHF do VHF, převod na analogový signál v pásmu VHF a šíření digitálního multiplexu pomocí DVB-C rozvodu. Jednotlivé kapitoly jsou pak podrobně rozvedeny včetně finančních nákladů. Např. u prvního bodu je orientační kalkulace na rekonstrukci STA. Dokument má celkem čtrnáct stran a můžete si ho stáhnout zde ve formátu PDF.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).