Hlavní navigace

Podívejte se na novou grafiku Televizních novin na Nově

12. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 10. 2007

Nejen ve vysokém rozlišení a širokoúhlém formátu 16:9, ale také v nové grafické podobě se v neděli 14. října představí Televizní noviny, hlavní zpravodajská relace televize Nova. Grafici TV Nova vsadili na nově uvedený font Novatica, se kterým přišla televize během minulého měsíce v rámci podzimního „reloadingu“ grafiky, informovala Nova na čtvrteční tiskové konferenci.

GRAFIKA: Jak budou vypadat znělky zpravodajství TV Nova

ICTZ23

Lišty ve zpravodajských relacích Novy, tedy i Odpoledních Televizních novinách, Sportovních novinách a Počasí, zůstanou v modro-červeno-bílém provedení. Informace z přímých vstupů budou nově divákům nabízeny jednak na zadní plazmové stěně (za moderátory zpravodajství, pozn. red.), jednak na předním plánu a v lištách, slibuje televize.

Změní se i celkový vizuál zpravodajských relací včetně znělek. Hudba z dílny pražského rodáka Jana Hammera, která Televizní noviny provází již od roku 1994, zůstává stejná, mění se jen aranžmá, jehož autorem je Tomáš Věrčák, dodala tisková mluvčí Novy Veronika Šmítková. Zvukové logo je velmi silné, diváci jsou na něj zvyklí. Rytmus a melodičnost znělek proto zůstávají zachovány.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.