Hlavní navigace

Podnikatel.cz odmítá nařčení, že pomluvil Českou televizi

3. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 12. 2009

Mluvčí České televize Ladislav Šticha zaslal médiím vyjádření, v němž nařkl business server Podnikatel.cz z pomluvy ČT a přístup redakce označil za neprofesionální. Reagoval tak na článek uveřejněný na serveru Podnikatel.cz ze dne 1. prosince, v němž se upozorňuje na nesrovnalosti v kauze vymáhání televizních poplatků. Redakce takové nařčení zcela odmítá.

PŘEČTĚTE SI: Noční můra živnostníků: Advokát České televize opět vymáhá neexistující dluhy

Business server Podnikatel.cz, který je sesterským webem Digizone.cz, se 1. prosince podíval na kauzu neoprávněného vymáhání koncesionářských poplatků na podnikatelech, kteří nic nedluží. Po vydání článku následovala veřejná reakce mluvčího České televize Ladislava Štichy, který označil celý text za pomluvu a přístup redakce označil za naprosto nepřijatelný a neprofesionální. Zároveň vyzval redakci serveru, aby text okamžitě stáhla, a všem redakcím, kteří předmětný text citovali, zaslal vyjádření, ve kterém je rovněž žádal o stažení citací. Webu Podnikatel.cz zároveň jménem České televize pohrozil, že zváží další právní kroky, a později dodal, že ČT podala na web trestní oznámení. Vzhledem k podání trestního oznámení na Vaše webové stránky považuji další debatu za bezpředmětnou, uvedl poté, co server Podnikatel.cz odmítl stáhnout předmětný článek.

MMF tip early

DALŠÍ INFORMACE: Podnikatel.cz se ohrazuje proti nařčení, že uveřejnil pomluvu ČT

Server Podnikatel.cz se vůči těmto praktikám ohrazuje a stojí si za svými fakty. Podrobný rozbor všech zdrojů a argumentů použitých v článku včetně nařčení ze strany České televize si můžete přečíst zde. Web především navrhuje, aby ČT zvážila profesionalitu přístupu svého tiskového mluvčího, který označuje vědomosti redaktorů za „laický obzor“ dále bez důkazů hodnotí práci redaktorů serveru Podnikatel.cz jako neprofesionální a který jménem České televize hrozil redakci podáním trestního oznámení.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).