Hlavní navigace

Podnikatel.cz přinesl další novinky ohledně poplatkového skandálu ČT

13. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 8. 2008

Redakce serveru Podnikatel.cz, který patří stejně jako DigiZone.cz pod hlavičku společnosti Internet Info, přinesl včera jako první další informace ohledně poplatkového skandálu České televize (ČT). Jen ve zkratce k prozatímnímu vývoji – ČT zahltily stížnosti na omyly vymahačů koncesionářských poplatků. Advokát Dalibor Kalcso, který médium při vymáhání poplatků zastupuje, rozeslal prý na 50 tisíc výzev bez vědomí Kavčích hor. Například jeden ze stěžovatelů obdržel dopis s výzvou, že má zaplatit desetitisícovou pokutu a dlužné koncesionářské poplatky za svou firmu, která opravuje a prodává televize.

K TÉMATU: ČT zahltily stížnosti na omyly vymahačů poplatků

Jak tento týden upozornil server Podnikatel.cz, existuje možné propojení advokátní kanceláře Dalibora Kalcsa, která koncem srpna obeslala tisíce podnikatelů s výzvou na zaplacení neexistujícího dluhu, a společností BSP Lawyer Partners (BSPLP), která figuruje v celém případu jako vyhledávací agentura potenciálních dlužníků televizních poplatků. Pojítkem mezi advokátní kanceláří a BSPLP, které by jinak dle vyjádření České televize měly pracovat odděleně, je Michal Jendrulek. Ten figuruje v Kalcsově kanceláři jako koncipient a osoba se shodným jménem je také dle Obchodního rejstříku v představenstvu společnosti Jungmann Plaza a.s., která má jediného akcionáře – BSP Lawyer Partners, uvádí Podnikatel.cz, kterému navíc tajný zdroj přímo z ČT tuto informaci potvrdil.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Aféra s dopisem ČT je dílem firmy, která už zklamala na Slovensku

Informátor, který si nepřál být jmenován, dále sdělil, že Jendrulek pracoval dlouho v ČT na právním oddělení, při založení oddělení vymáhání televizních poplatků se stal jeho vedoucím. Pro pracovní neschopnost byl však Jendrulek podle jeho slov odvolán formou organizační změny. Informaci, zda Jendrulek v ČT skutečně pracoval, se však serveru nepodařilo ověřit.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.