Hlavní navigace

Podnikatel Ivo Brabec zvažuje prodej své regionální televizní sítě

11. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Přiznávám, že už mě podnikání v tomto oboru unavuje. Neustále se setkávám s nějakými podrazy, přetahováním o zákazníky a podobně,“ řekl DigiZone.cz českobudějovický podnikatel.

Českobudějovický podnikatel Ivo Brabec podle informací serveru DigiZone.cz vážně uvažuje nad myšlenkou, že prodá svůj digitální terestrický zemský multiplex novému majiteli. Brabec je v České republice provozovatelem Regionální sítě 1. Dříve ještě spravoval lokální multiplex 3, ten však později zanikl a jeho vysílače přešly právě pod hlavičku „jedničky“. Možný prodej redakci DigiZone.cz jihočeský podnikatel sám potvrdil. Obě sítě fungovaly jako nízkonákladové a měly být odpovědí na multiplexy velkých hráčů, konkrétně Českých Radiokomunikací a společnosti Czech Digital Group.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Lipenská přehrada a okolí bude mít od 1. května vlastní turistický kanál

Přiznávám, že už mě podnikání v tomto oboru unavuje. Neustále se setkávám s nějakými podrazy, přetahováním o zákazníky a podobně, sdělil DigiZone.cz Brabec. Multiplex českobudějovického podnikatele se navíc dlouhodobě potýkal s kritikou své kvality na diskusních fórech. Ivo Brabec tvrdil, že jde však o cílené útoky konkurence. Terčem posměchu se například stala kvůli svému provedení Regionální síť 1 vysílající pro Lipenskou přehradu a okolí. Doposud má v databázi Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) tento multiplex přidělených 16 vysílačů včetně Prahy, kde už rok (od svého startu) vysílá pouze slovenská TV8.

ebf - tip do článku - debata

ČTĚTE TAKÉ: Regionální síť 1 připravuje výstavbu vysílače v Hodoníně

Rozhodujícím faktorem pro Iva Brabce je bez pochyby i jedna z posledních aktivit Českých Radiokomunikací – Regionální síť 8, která v současné době pokrývá více než 50 % populace republiky. Z Brabcova multiplexu tak díky tomu odchází i pro něho atraktivní zákazník v podobě křesťanské televize Noe. Na otázku, co se stane v případě, že se zemský digitální televizní multiplex Brabcovi nepodaří prodat a zůstane tak v jeho rukou, podnikatel zatím nezná odpověď. Zatím jsem nad tím nepřemýšlel. Případná jednání s potencionálními zájemci bych nerad komentoval, konstatoval. 

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).