Hlavní navigace

Podrobnosti k bezplatnému přechodu z Windows Vista na Windows 7

25. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český Microsoft oficiálně potvrdil podmínky bezplatného přechodu z Windows Vista na Windows 7. Bezplatný přechod se bude týkat všech zákazníků, kteří si licenci zakoupí od 26. června do 31. října tohoto roku. Ti budou moci přejít na adekvátní edici Windows 7, která se začnou prodávat 22. října, česká verze bude k dispozici od 31. října. Samotný nárok na přechod na Windows 7 je nutné uplatnit do 28. února 2010. S přechody na vyšší edici za nějaký eventuální doplatek v rámci tohoto programu…

Český Microsoft oficiálně potvrdil podmínky bezplatného přechodu z Windows Vista na Windows 7. Bezplatný přechod se bude týkat všech zákazníků, kteří si licenci zakoupí od 26. června do 31. října tohoto roku. Ti budou moci přejít na adekvátní edici Windows 7, která se začnou prodávat 22. října, česká verze bude k dispozici od 31. října. Samotný nárok na přechod na Windows 7 je nutné uplatnit do 28. února 2010. S přechody na vyšší edici za nějaký eventuální doplatek v rámci tohoto programu Microsoft nepočítá. V praxi to tedy bude vypadat následovně:

  • Windows Vista Home Premium → Windows 7 Home Premium E
  • Windows Vista Business → Windows 7 Professional E
  • Windows Vista Ultimate → Windows 7 Ultimate E

Přechod se bude týkat OEM licencí i krabicových balení. V prvním případě dostanou OEM zákazníci s novým počítačem i kupón k pozdějšímu přechodu. Zákazníci, kteří si koupi krabicovou verzi, se pak obrátí přímo na Microsoft, kterému pošlou vyplněný formulář (dnes ještě není online) s kopií kupního dokladu. V obou případech se počítá s distribucí na fyzických médiích, zákaznici budou muset zaplatit náklady spojené s přepravou, nicméně u OEM licencí je účtování těchto nákladů čistě na rozhodnutí dané firmy. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.