Hlavní navigace

TV Pohoda si registrovala ochrannou známku

8. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
8. 6. 2009

Dětská televize Pohoda, kterou připravuje společnost ostravského podnikatele Radima Pařízka, si na Úřadu průmyslového vlastnictví registrovala svůj název i logo. Společnost TP Pohoda, která o registraci požádala, má nárok na udělení tzv. kompenzační licence pro celoplošné terestrické digitální vysílání. Pokud tedy zahájí vysílání, bude ji možné přijímat na běžnou anténu. Televize požádala o registraci loga Pohoda se sluníčkem místo jednoho z písmen. Registrace je platná pro veškeré audiovizuální, printové nebo jiné mediální produkty.

DOKUMENT: Výpis ochranné známky TV Pohoda

MM_SS3

Zatím ale není jasné, zda televize začne pozemně vysílat na základě řádné licence nebo jako převzatý kanál ze satelitu. Ústavní soud nyní řeší stížnost na novelu mediálního zákona, která umožňuje udělení kompenzačních licencí šesti televizím, které uspěly ve výběrovém řízení na digitální vysílání. Pokud by soud licence nových televizí zrušil, tyto projekty by mohly vysílat právě na základě licence pro satelitní nebo kabelové vysílání. Operátoři by je pak umístily do DVB-T multiplexů jako převzaté programy.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.