Hlavní navigace

Pokračování seriálu Sanitka nenatočí Nova, ale Česká televize

27. 1. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
27. 1. 2010

Veřejnoprávní Česká televize a nikoli televize Nova natočí pokračování legendárního seriálu Československé televize Sanitka. Scénárista původní Sanitky Jiří Hubač nechal převést autorská práva na svého syna Ivana, šéfdramaturga Centra dramatické, divadelní a hudební tvorby ČT s tím, že projekt další řady seriálu bude realizovat on.

Protože však Ivan Hubač z titulu své funkce ovlivňuje, které seriály ČT nasadí do vysílání a které nikoli, dohodl se s generálním ředitelem ČT Jiřím Janečkem na několikaměsíčním neplaceném volnu, během něhož se bude věnovat pouze práci na seriálu Sanitka II. Česká televize má zájem, aby Sanitka zůstala na její obrazovce, vysvětlil mluvčí ČT Ladislav Šticha.

ROZHOVOR: O dílech Ivana Hubače bude rozhodovat nezávislá komise, slibuje programová ředitelka ČT

Hubač v minulosti opakovaně čelil kritice za to, že pod pseudonymem Ivan Hejna produkoval v ČT vlastní seriály, které si následně sám schvaloval do výroby a vysílání. Současná programová ředitelka ČT Kateřina Fričová před nástupem do funkce slíbila, že dá Hubačovi vybrat: buď zůstane šéfem centra dramatické tvorby, nebo bude tvůrcem.

O pokračování seriálu Sanitka měla zájem i televize Nova. Minulý rok se dokonce v médiích objevila informace, že se už Hubač s Novou dohodl a seriál bude produkovat pro ni. Fričová v nedávném rozhovoru pro DigiZone.cz připustila, že se na to Hubače ptala a byla by proti jeho práci pro Novu. Hubač mi odpověděl, že to není pravda a že pro Novu nic nepíše, uvedla.

Jenže loni v létě Hubač řekl ekonomickému deníku E15, že pokračování Sanitky už má rozepsané a kvůli seriálu oslovil hned několik televizí, včetně Novy. Ty kontakty s televizemi už proběhly, a dokonce stále probíhají. Zatím však projekt nechci spojovat s žádnou televizí či producentem, s nikým nemám smlouvu, řekl tehdy Hubač.

Content tip EARLY

Pořád si myslím, že když už by chtěl něco napsat, má to napsat pro ČT a ve svém volném čase. Kdyby psal pro privátní televize, vadilo by mi to mnohem více. Jako šéf producentského centra dramatické tvorby zná plány, kdy se mají na ČT vysílat které seriály, vysvětlila Fričová v rozhovoru pro DigiZone.cz, proč by měla pokračování Sanitky vyrobit Česká televize.

Programová ředitelka ČT také slíbila, že Hubač nebude mezi lidmi, kteří by měli rozhodovat o schválení tohoto projektu. Naopak bych chtěla, aby u toho bylo hodně mimotelevizních posudků, dodala. Režii Sanitky II. chce Hubač svěřit Jiřímu Adamcovi, který režíroval i původní Sanitku.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).