Hlavní navigace

Poláci si pro zásilky z e-shopů budou moci chodit do automatů

16. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Poláci si budou moci nejen pro zásilky z internetových obchodů chodit do speciálních výdejních automatů na balíky, se kterými na tamní trh přichází společnost inPost. Zatím je v Polsku jen několik kusů takových automatů, ovšem do konce roku jich inPost chce uvést do provozu až několik stovek. Zákazník si vybere při objednávání zboží jako způsob doručení právě vložení do automatu, který má nejblíže. O uložení zásilky bude informován SMS zprávou. Výdejní automaty mají pracovat na podobném…

Poláci si budou moci nejen pro zásilky z internetových obchodů chodit do speciálních výdejních automatů na balíky, se kterými na tamní trh přichází společnost inPost. Zatím je v Polsku jen několik kusů takových automatů, ovšem do konce roku jich inPost chce uvést do provozu až několik stovek. Zákazník si vybere při objednávání zboží jako způsob doručení právě vložení do automatu, který má nejblíže. O uložení zásilky bude informován SMS zprávou. Výdejní automaty mají pracovat na podobném principu jako bankomaty a počítají i se stejným zabezpečením včetně např. bezpečnostní kamery.

ICTZ23

Využití automatu vyjde v přepočtu na necelých šedesát korun. Do konce srpna může prvních deset tisíc zákazníků vyzkoušet tuto novinku zdarma. Zásilka má být v útrobách automatu do 48 hodin od odeslání obchodníkem. Automaty na výdej balíků mají být řešením na scénář, který dobře známé i v České republice: adresát není doručovatelem zastižen doma (a kolikrát i když doma prokazatelně je) a tak se musí pro balík vypravit na poštu a odstát si frontu. (Finanční noviny)

Téma k diskusi: uvítali byste podobnou službu i na našem trhu? Myslíte si, že je možné výdejní automaty efektivně zabezpečit před zloději?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.