Hlavní navigace

Polovina amerických domácností má digitální televizor

7. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 1. 2008

Více než 50 % amerických domácností je vybaveno televizorem s digitálním tunerem, vyplývá to z průzkumu společnosti Consumer Electronics Association. Podle výkonného ředitele Consumer Electronics Association Gary Shapira poroste zájem amerických diváků o digitální televizory i v letošním roce a podle odhadů by se mohlo prodat na 32 milionů přístrojů.

Consumer Electronics Association odhaduje, že v loňském roce dosáhly příjmy z prodeje digitálních televizorů 25 miliard amerických dolarů (cca 450 miliard korun). V letošním roce příjmy z prodeje dále porostou, zvýšit by se podle očekávání měly o 13 %.

BRAND23 Workshop

Přibližně 25% amerických domácností je vybavena nejméně jedním televizorem, který podporuje příjem televizního vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV). Právě HD ready televizory by se podle odhadů Consumer Electronics Association měly stát hitem letošního roku v USA. Až 80 % z odhadovaných 32 milionů digitálních televizorů, které by letos mohli Američané nakoupit, by mělo být HD ready. USA zatím pomyslnou soutěž s Evropou v oblasti HDTV vyhrává.

Zdroj: Digital Fernsehen

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).