Hlavní navigace

Murdochova polská televize Puls se přejmenuje na Fox Polska

8. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

8. 8. 2007

Polská televize Puls, do níž v loňském roce vstoupila americká mediální skupina News Corp. magnáta Ruperta Murdocha, se může přejmenovat na Fox Polska. S odvoláním na informace z polského týmu News Corp. do uvedly polské noviny Dzennik. Jak dále dodaly, televize Puls nechystá na letošní září žádné velké programové změny. Ty si nechává až na chvíli, kdy se stanice přejmenuje na Fox.

ČTĚTE TAKÉ: Murdochova cesta k digitální televizi v Polsku

cif-tip-téma-foto

Ke změně názvu by mohlo dojít koncem letošního nebo začátkem příštího roku. Vše závisí na tom, jak rychle News Corp. dokončí nové televizní studio ve Varšavě a uzavře dohody s televizními producenty. Dzennik nicméně informuje, že na Fox Polska by se měly objevit osvědčené pořady z produkce americké televizní sítě Fox: soutěže Jsi chytřejší než páťák? a „Soukromíci“. Výrazně a po vzoru americké Fox News se má proměnit zpravodajství televize Puls.

Televize, kterou si může pozemně naladit ani ne 20 procent Poláků, se také uchází o nové analogové kmitočty ve Vratislavi, Novém Saczu a Lesznie. Vratislavský kmitočet určený pro analogové dokrytí některé z velkých polských televizí musela opustit veřejnoprávní Polská televize, která na něm provozovala experimentální zemské digitální vysílání.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.