Hlavní navigace

Polské vládě neprošlo zrušení koncesionářských poplatků

17. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 9. 2009

Co se ještě před dvěma měsíci zdálo jako hotová věc se nakonec změnilo. Zrušení koncesionářských poplatků a personální reforma polských veřejnoprávních médií neprošlo kvůli vetu prezidenta, které se nepodařilo přehlasovat. Informuje o tom server Český rozhlas Digital.

Padly tak plány premiéra Donalda Tuska na financování televize a rozhlasu ze státního rozpočtu a celkovou reorganizaci veřejnoprávních médií a jejich rad. Zákon měl totiž uvolnit z funkce vedení veřejnoprávních médií i rozpustit kontrolní rady. Kvůli vetu prezidenta ale neprošel, hlavním důvodem byl právě záměr zrušit koncesionářské poplatky. Aby bylo veto prolomeno, muselo by pro původní verzi zákona zvednout ruku 260 poslanců ze 433 přítomných. To se ale nestalo, přehlasování na páteční schůzi podpořilo jen 217 zákonodárců, 169 jich bylo proti a 47 se jich zdrželo. Prezidentská kancelář výsledek hlasování uvítala, zároveň však podle agentury PAP sdělila, že podnítí vznik nového návrhu na reformu médií.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.