Hlavní navigace

Polsko spustí na Euro 2012 vysílání digitálního rozhlasu DAB+

14. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

14. 11. 2011

Polsko se stane další zemí, ve které začne vysílání digitálního rozhlasu DAB+. S odvoláním na regulátora KRRiT, obdobu naší Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), o tom informoval jako první server media2.pl. V současné době je se zaváděním digitálního rozhlasu ze sousedních zemí nejdále Německo, které již provozuje jeden celoplošný multiplex. Ostatní státy se k němu staví prozatím více méně chladně.

cyber-obecný tip

ČTĚTE TAKÉ: TVP 1 HD a TVP 2 HD od června 2012 v polském DVB-T

Polsko chce spojit zavedení digitálního rozhlasu se zahájením fotbalového Eura 2012. Vysílání bude realizováno tamním veřejnoprávním rozhlasem, kterému již KRRiT udělila povolení pro oblasti Gdaňsk, Poznaň, Varšava a Wroclaw. Ty nebyly vybrány náhodou. Právě v nich se bude polská část fotbalového Eura 2012 konat. KRRiT nyní od RRTV očekává, že generální ředitel Polského rozhlasu zveřejnění podrobnější informace o technických parametrech a obsahu multiplexu. KRRiT taktéž zahajuje diskusi o využití pásma 174 až 230 MHz, které doposud sloužilo pro TV vysílání.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.