Hlavní navigace

Polský rozhlas obrazem neuspěl. Vysílat bude jen na internetu

2. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 11. 2011

Nekódované vysílání polského veřejnoprávního rozhlasu prostřednictvím satelitu Hotbird a stejně tak i tamních kabelových a IPTV sítí skončí. Rozhodl o tom nový šéf tohoto média Andrzej Siezieniewski. Jako první o tom dnes informoval server media2.pl. Nepotvrdila se tak sice zpráva z počátku měsíce, že vysílání Czwórky bude ukončeno definitivně, ale pro české diváky je tento výsledek stejný.

K TÉMATU: Televizní verze Polského rozhlasu může skončit

KL22 hlasovani

Zrušení vysílání čtvrtého veřejnoprávního okruhu prostřednictvím satelitu a kabelové televize souvisí s úspornými kroky, které Siezieniewski zavádí. Jedinou možností, kde bude možné Czwórku nadále sledovat, se stane internet. O osudu tohoto programu bylo rozhodnuto na konci minulého měsíce. Důvodem k omezení šíření Czwórky pouze na internet je také výrazné překročení jejího rozpočtu, který byl stanoven na 3,5 milionu złotých. Podle dostupných údajů o sledovanosti měl okruh měsíčně pouze 352 diváků, skutečně se nejedná o překlep, což je podíl na trhu 0,01 %.

Fotogalerii z této stanice vám server DigiZone.cz přinesl na svém profilu na Facebooku.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.