Hlavní navigace

Polský rozhlas spustil na satelitu ostrý provoz své nekódované televize

19. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 1. 2011

UVNITŘ VIDEO Včera těsně před půlnocí došlo ke spuštění ostrého provozu speciálního okruhu Czwórka polského veřejnoprávního rozhlasu, jehož vysílání bude uzpůsobeno speciálně pro vizuální dojem. O přechodu na plnohodnotný program svědčí fakt, že se v programu objevily živé vstupy, které jsou prokládané upoutávkami na pořady a videoklipy. Polský rozhlas při této příležitosti vydal také tiskové prohlášení.

K TÉMATU: Polský rozhlas testuje na satelitu obraz. Spustí vlastní televizi

KL22 hlasovani

Podle něho začalo vysílání přesně ve 23 hodin z nového studia vybudovaného právě pro potřeby vysílání této stanice. Ta bude přinášet informace jak z Polska, tak i to nejzajímavější z celého světa. Označení stanice bylo okamžitě změněno z Emisja Testowa na Czwórka. Pod logem však ještě zůstává informace, která hovoří o zkušebním provozu. Informace ze zpravodajství se ve vysílání objevují také vizuálně. Jde například o předpověď počasí, příspěvku od reportéra Polskieho Radia a další prvky.

Parametry příjmu: Hotbird 6 (13 stupňů východně), 11642/H, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S, kódování žádné (FTA).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.