Hlavní navigace

Polský rozhlas testuje na satelitu obraz. Spustí vlastní televizi

10. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

10. 1. 2011

UVNITŘ VIDEO Čtvrtý okruh polského veřejnoprávního rozhlasu Czwórka začal na satelitu vysílat také obrazem. Jedná se prozatím pouze o zkušební provoz, který se skládá z hudebních videoklipů, jež jsou prokládány jingly (znělkami) této stanice. Vysílání je přerušováno. O testovací fázi svědčí také textová informace pod logem, ve které je uvedeno: Emisja Testowa. Novinky si všiml server Satkurier.pl.

K TÉMATU: Polský rozhlas bude od ledna na satelitu také obrazem

Bezplatný signál na satelitu se objeví do pětadvaceti dnů od podpisu smlouvy, uvedl 17. prosince mluvčí veřejnoprávního média Radoslaw Kazimierski. K tomu tedy podle plánů došlo. Stanice se identifikuje jako Polskie Radio, název programového balíku je však NoName. Parametry příjmu jsou následující: Hot Bird 6 (13,0°E), 11642/H, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S/QPSK, kódování žádné (FTA). Nový program by měl být určen pro cílovou skupinu diváků od 25 do 45 let.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.