Hlavní navigace

Pomozte seniorům s digitalizací, vyzývá NKS

15. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
15. 9. 2009

Již za dva týdny, ve středu 30. září, dojde k ukončení zemského analogového televizního vysílání v územní oblasti Plzeň. Národní koordinátor Zdeněk Duspiva v souvislosti s blížícím se termínem apeluje na občany těchto regionů, aby se přesvědčili, že jsou na přechod na digitální televizní vysílání připraveni i jejich starší příbuzní. Podobné technologické změny jsou pro seniory obecně nejobtížnější a bez pomoci mladších rodinných příslušníků si s nimi mnohdy neumí poradit, řekl Duspiva.

cif 24 - early cena - média

Informace jak zapojit set-top-box nebo jinak vyřešit přechod na digitální televizní vysílání jsou dostupné na webových stránkách www.digitalne.tv ve speciální sekci, poradí také operátoři speciální bezplatné linky 800 90 60 30. Podle výzkumu Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání je informovanost o digitalizaci velmi vysoká (téměř 99 %), měsíc před vypnutím ale s přechodem na digitální vysílání váhalo 8 % obyvatel dotčených regionů.

Analogové vysílání v územní oblasti Plzeň bude ukončeno již 30. září, na konci října bude následovat územní oblast Praha (střední Čechy).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).