Hlavní navigace

MetroTwit končí, je to výsledek války Twitteru proti aplikacím

Daniel Dočekal

Jeden z nejpopulárnějších klientů pro Twitter končí. Jenom proto, že se Twitter před lety rozhodl postupně zlikvidovat konkurenty.

MetroTwit, jeden z nejpopulárnějších klientů Twitteru pro Windows končí. Doplatil na válku Twitteru proti konkurenčním aplikacím. V té hrají hlavní roli tvrdá omezení aplikací. Twitter určuje, co mohou a co nemohou dělat a hlavně kolik uživatelů smí obsloužit.

Právě toto poslední umělé omezení znamená konec pro MetroTwit. Doplatil tak na to, že je příliš populární. Příliš mnoho uživatelů znamená, že vyčerpal dostupné přístupové tokeny a narazil na „access token limit.   Právě toto omezení je zárukou, že nemůže existovat žádný software pro tweetování, který by se stal příliš populárním.

We’re extremely proud to have worked on MetroTwit and want to thank the over 400,000 Twitter users who used MetroTwit over the past 4 years and have helped shape and support it.

Pokud jste uživateli této aplikace, můžete pokračovat v jejím užívání, ale její autoři už novou verzi programovat nebudou. Ani řešit případné potřebné aktualizace.

Content 2017 - tip Footshop

Twitter tímto způsobem už loni přispěl ke konci řady dalších aplikací. Realitou je, že pro použití Twitteru z Windows už prakticky není mnoho jiných alternativ, než použít buď webového klienta Twitteru nebo Twitterem vlastněný TweetDeck.

Zdroj: Sunsetting MetroTwit: all good things must come to an end

Našli jste v článku chybu?
5. 3. 2014 20:59
pavel (neregistrovaný)

Smutne, smutne ze tu mate PR clanky na pujcky...

Tohle patri do sekce "smejdi" a ne na lupu.

6. 3. 2014 17:23
Jajaj (neregistrovaný)

4 roky práce v prdeli, ale pořád budou lidi psát aplikace pro twittery, facebooky, iOSy a podobná vendor locked prostředí, kde se vám může stát (a stane) přesně to samé.