Hlavní navigace

Portugalská doména .pt také podporuje DNSSEC

22. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Další evropskou zemí, jejíž národní doména podporuje DNSSEC, je Portugalsko, které používá top-level doménu .pt. Poměrně logicky rovnou využili novější standard NSEC3, který zabraňuje vypsání zóny tzv. zonewalkingu. Více informací můžete najít na adrese http://www.dnssec.pt, doplňuje Ondřej Filip, ředitel sdružení CZ.NIC. Portugalsko se tak v nasazení DNSSEC přidává např. k České republice, Švýcarsku, Švédsku nebo Lichtenštejnsku. Evropská mapa pokrytí DNSSEC se začíná pomalu zaplňovat, glosuje…

Další evropskou zemí, jejíž národní doména podporuje DNSSEC, je Portugalsko, které používá top-level doménu .pt. Poměrně logicky rovnou využili novější standard NSEC3, který zabraňuje vypsání zóny tzv. zonewalkingu. Více informací můžete najít na adrese http://www.dns­sec.pt, doplňuje Ondřej Filip, ředitel sdružení CZ.NIC. Portugalsko se tak v nasazení DNSSEC přidává např. k České republice, Švýcarsku, Švédsku nebo Lichtenštejnsku. Evropská mapa pokrytí DNSSEC se začíná pomalu zaplňovat, glosuje Ondřej Filip.

DNSSEC není ale jen záležitostí Evropy. Podpora DNSSEC se pomaličku ve světě rozšiřuje. První asijskou zemí s podporou DNSSEC se loni v dubnu stalo Thajsko. V Africe si prvenství loni v srpnu připsala Namibie. Kromě geografických doménových koncovek DNSSEC podporuje také třeba generická top-level doména .org. Tématu se věnuje i seriál DNSSEC a bezpečné DNS z našeho sesterském serveru Root.cz. (.blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.