Hlavní navigace

Portugalsko bude mít šest multiplexů

21. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
21. 4. 2008

Portugalsko přijalo nový obchodní model zemského digitálního televizního vysílání. Podle něj budou televizní programy rozděleny do šesti multiplexů, přičemž jeden bude určen volně šířenému televiznímu vysílání a zbylých pět pak placeným kanálům. Všechny multiplexy by měly pro šíření televizního signálu využívat kompresní formát MPEG-4.

Multiplex volně šířených televizních stanic označovaný jako multiplex A bude divákům nabízet čtyři televizní programy, které jsou v současnosti dostupné v rámci analogového vysílání, a nový celostátně šířený kanál, který bude teprve vybrán v rámci tendru. Zbylá kapacita multiplexu bude využita pro televizní vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV). Regulační úřady požadují, aby minimální pokrytí multiplexu A dosáhlo 85 % obyvatel Portugalska. Multiplexy s placenými programy B a C budou mít také celostátní charakter, požadované minimální pokrytí signálem je 75 % populace. Zbylé tři multiplexy, tedy D, E a F budou pouze regionální.

MMF24

Zájemcům o licence pro DVB-T vysílání končí lhůta pro podání žádostí dnes. Regulační úřady Anacom a ICP budou mít čtyřicet dní na to, aby vybrali vítěze tendru na volně šířené televizní programy a šedesát dní na výběr komerčních stanic. Portugalští diváci by se zahájení vysílání nových programů měli dočkat začátkem příštího roku.

Zdroj: Broadband TV News

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).