Hlavní navigace

Portugalsko nebude dotovat nákup set-top-boxů

23. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

23. 4. 2008

Náklady na pořízení digitálního přijímače si budou muset portugalské domácnosti hradit samy. Portugalská vláda totiž zamítla návrh, který jako formu podpory digitalizace televizního vysílání prosazoval dotace nákupu set-top-boxů. Podle vlády se o podporu digitálního zemského vysílání musí zasadit sami provozovatelé multiplexů, které by měly divákům nabídnout natolik atraktivní obsah, aby na vlastní popud opustili analogové televizní vysílání.

Zemské vysílání je v Portugalsku nejpoužívanější platformou, na které se spoléhá více než 65 % portugalských domácností. Diváci si mohou vybírat ze čtyř volně šířených televizních programů (RTP1, RTP2, SIC a TVI) a také regionálních stanic. Kabelovou televizi si předplácí přibližně 27 % domácností, placené satelitní vysílání využívá 9 % domácností. Největším poskytovatelem placeného televizního vysílání je společnost TV Cabo, která je v některých částech Portugalska dominantním poskytovatelem placeného vysílání.

Content First 2022_tip temata

Portugalsko chce vypnutí analogového televizního vysílání stihnout do konce roku 2012, a to i přesto, že je jednou z posledních západoevropských zemí, která proces přechodu na digitální vysílání zahájila. Proto bude jedním z důležitých kritérií výběrového řízení na licence to, jak rychle by mohl držitel licence zahájit vysílání a rozšiřovat pokrytí DVB-T signálem.

Zdroj: DigiTAG