Hlavní navigace

Poškozuje vyhledávač Cuil dostupnost webových stránek?

2. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kontroverzní vyhledávač Cuil, který se proslavil zejména svojí ambicí vyrovnat se Googlu, vyslal do světa robota jménem Twiceler, ten údajně poškozuje webové stránky. Cuil při indexování stránek používá příliš agresivní metody. Robot Twiceler je schopen navštívit jedinou stránku třeba i 70000 krát v průběhu pár dní, a tak ji zcela zahltit. James Akers z Cuilu reagoval na stížnosti vlastníků stránek vysvětlením, že v případě Twicelera se jedná o experimentální crawler. Pokud majitelé stránek…

Kontroverzní vyhledávač Cuil, který se proslavil zejména svojí ambicí vyrovnat se Googlu, vyslal do světa robota jménem Twiceler, ten údajně poškozuje webové stránky. Cuil při indexování stránek používá příliš agresivní metody. Robot Twiceler je schopen navštívit jedinou stránku třeba i 70000 krát v průběhu pár dní, a tak ji zcela zahltit. James Akers z Cuilu reagoval na stížnosti vlastníků stránek vysvětlením, že v případě Twicelera se jedná o experimentální crawler. Pokud majitelé stránek nechtějí, aby měl tento crawler k jejich stránkám přístup, mohou požádat o zařazení své stránky do seznamu zakázaných. Také však prý existuje mnoho crawlerů, které se za Twicelera pouze vydávají, a poškození majitelé stránek by proto měli nejprve nahlédnout do seznamu IP adres, aby zjistili, jestli je domnělým škůdcem skutečně Cuil. (Techcrunch)

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).