Hlavní navigace

Poslanci dostanou nové služební notebooky za 6,5 milionu korun

21. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Poslanci se po podzimních předčasných volbách mohou těšit na nové pracovní notebooky. Kancelář Poslanecké sněmovny vypsala soutěž na dodávku celkem 220 notebooků. Zaplatit za ně hodlá 6,5 milionu korun, tedy téměř 30 000 korun za jeden kus. Podmínkou pro zájemce o tuto zakázku je odkup dosluhujících notebooků. Sněmovna si nechce dělat vrásky ani se zárukou. Vymiňuje si povinnost oprav do sedmi kalendářních dnů a možnost výměny některých poškozených dílů sněmovními techniky bez ztráty záruky.…

Poslanci se po podzimních předčasných volbách mohou těšit na nové pracovní notebooky. Kancelář Poslanecké sněmovny vypsala soutěž na dodávku celkem 220 notebooků. Zaplatit za ně hodlá 6,5 milionu korun, tedy téměř 30 000 korun za jeden kus. Podmínkou pro zájemce o tuto zakázku je odkup dosluhujících notebooků. Sněmovna si nechce dělat vrásky ani se zárukou. Vymiňuje si povinnost oprav do sedmi kalendářních dnů a možnost výměny některých poškozených dílů sněmovními techniky bez ztráty záruky. Potenciální dodavatelé se do soutěže budou moci hlásit do konce srpna 2009. Rozhodujícím faktorem soutěže bude hardwarová konfigurace notebooků.

Současné poslanecké notebooky si před třemi lety vysloužily značnou pozornost médií a kritiku části veřejnosti. Sněmovna tehdy nakoupila 220 notebooků za 9,9 milionu korun. Možná si ještě vzpomenete, že to byla dosti velká mediální kauza. Soutěž vyhrály dražší modely notebooků, které měly pro poslance tehdy nepostradatelnou páčku pro aktivování WiFi. Sněmovna si za páčkovým aktivátorem bezdrátového připojení stála a argumentovala bezpečnostními důvody – rizikem nechtěného aktivování WiFi a možnosti úniku dat. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.