Hlavní navigace

Poslanec Rafaj (ČSSD): Radu Českého rozhlasu je třeba odvolat

5. 11. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
5. 11. 2008

obvinění Rádia Wave z propagace fašismu, které padlo na posledním veřejném zasedání Rady Českého rozhlasu v Ostravě, se vyjádřil první zákonodárce. Poslanec za ČSSD Petr Rafaj, který je členem stálé sněmovní komise pro sdělovací prostředky, na svém blogu na serveru iDnes.cz píše, že za celou aférou je třeba vidět systematickou snahu rozhlasové rady o likvidaci Rádia Wave.

K TÉMATU: Předsednictvo Rady ČRo bude ve středu jednat o Rádiu Wave

Radio Wave, tento ambiciózní a úspěšný projekt Českého rozhlasu, se dostalo do hledáčku radních cenzorů a rozhlasových závistivců od samého počátku. Hledají jakoukoliv záminku, jak ho zlikvidovat, uvádí Rafaj. Nejdříve se jim nelíbilo, že vysílá z Cukráku na kmitočtu původně určeném pro ČRo Region – soud i právní experti jejich absurdní obvinění rozcupovali. Nakonec jim podařilo vytlačit oblíbené Radio Wave z éteru na internet. Posluchačů však k jejich nevoli neubylo. Vytáhli tedy s opravdu tvrdou hrou: obvinili rádio z propagace fašismu. Tak absurdně, jako když fašoun volá, chyťte nácka.

Zatímco programovému řediteli ČRo Richardu Medkovi se podle Rafaje nezdají být posluchači Rádia Wave „budoucností národa“, místopředsedkyně a mluvčí Rady ČRo Dana Jaklová by podle něj „tyto nehotové mladé lidi asi nejraději navlékla do hnědých košil a seřadila na rozhlasovém dvoře, kde by museli pochodovat na její povely“. Argumentace propagací fašismu přesvědčí jen ty, kdo ještě po ruštině nestačili zvládnout angličtinu a textu písně nerozumějí, píše Rafaj k překladu textu písně Swastika Eyes od skupiny Primal Sream, kvůli které radní obvinili Rádio Wave z propagace fašismu.

CIF 24 - tip - superearly cena

Politika, kterou různí Medkové, Jaklové, Zelenkové a ještě další předvádějí, je přesně “elimination policy” (likvidační politika) a “illusion of democracy” (iluze demokracie). Skupina Primal Scream se přesně trefila a husy začaly kejhat, míní poslanec Rafaj. Rádio Wave podle něj musí zpátky do éteru, „ať se to Medkovi, Jaklové a Zelenkovi líbí, nebo nelíbí“. Nebezpečná a svastikou zaslepená je totiž jejich závislost na metropoli a “vlezdoprdelismus”. Nesmíme dopustit, aby nám oči infikovali svastikou. Radio Wave nám musí vysílat, aby pomáhalo tuto poloslepou škodnou odstranit. Především z veřejných funkcí, uzavírá poslanec.

Pana poslance i všechny další zájemce zveme na veřejnou debatu o budoucnosti Rádia Wave a Radě Českého rozhlasu, v úterý 11. listopadu 2008 od 17:00 do pražského divadla Archa. Podrobnosti již brzy na DigiZone.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).