Hlavní navigace

Poslední DVB-T vysílač v Bavorsku přechází do „nového“ pásma UHF

12. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
12. 12. 2011

německé spolkové zemi Bavorsko dnes dochází k přeladění posledního vysílače z původně používaného pásma VHF (7. kanál) na 42. kanál, tedy pásmo UHF. Jde konkrétně o lokalitu Regensburg – Hohe Linie. Bayerischer Rundfunk (BR), bavorský veřejnoprávní vysílatel, to ozmámil počátkem minulého týdne. Děje se tak v souladu s plánem, který si BR už dříve stanovil.

K TÉMATU: Bavorsko zveřejnilo podrobnosti o přeladění DVB-T vysílačů v pásmu VHF

Kromě Regensburgu dodává i českým divákům v příhraničí dobře známý vysílač Hohe Linie signál také pro oblasti Schwandorf, Straubing-Bogen, Deggendorf, Dingolfing-Landau a Pfaffenhofen. Na 7. kanálu byl šířen multiplex s kanály Das Erste, Arte, Phoenix a EinsPlus. Po přeladění se jeho obsah nezmění. Diváci, kteří doposud používali VHF antény pro příjem televizního signálu, se jich zbavovat nemusí. V budoucnu najdou uplatnění při poslechu digitálního rozhlasu DAB a DAB+ ve III. televizním pásmu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).