Hlavní navigace

Posluchači Českého rozhlasu se dočkají nové internetové jazzové stanice

26. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
26. 8. 2010

Přesto, že Český rozhlas bude muset s největší pravděpodobností zredukovat počet svých okruhů vysílaných do vzduchu, server DigiZone.cz vás o této skutečnosti informoval v úterý, veřejnoprávní médium se přece jen nové stanice dočká. Mělo by jít o program zaměřený na jazzovou hudbu. Jak referoval Mediář.cz, Eurojazz, tak se bude nový internetový okruh jmenovat, začne vysílat na podzim.

cif 24 - early cena - média

ROZHOVOR: Číslovky v názvech Českého rozhlasu by měly zmizet, míní ředitelka Radiožurnálu

Podle programového ředitele Rozhlasu Lukáše Hurníka by měla být stanice orientována především na evropskou hudbu a vysílat bude v rámci ČRo 3 – Vltava. K tomuto kroku přistoupí Český rozhlas proto, že jazz se těší na třetím okruhu poměrně velké oblibě. Mělo by jít o šestnáct až osmnáct tisíc posluchačů. Šéfka zpravodajských stanic ČRo Hana Hikelová v úterním rozhovoru pro DigiZone.cz naznačila, že Rozhlas pracoval také s projekty Folklor-dur a Dech-dur (jako dechovka). Tyto projekty byly pozastaveny kvůli finanční situaci, přiznala Hikelová.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).