Hlavní navigace

Posluchači jsou spokojeni se zpravodajstvím ČRo 1. Vadí jim hudba

9. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 1. 2012

Jako posluchači mi chybí větší žánrové rozpětí a důraz na výběr toho nejkvalitnějšího z dostupné populární hudby. To je osobní hodnocení generálního ředitele Českého rozhlasu Petera Duhana směrem k ČRo 1 – Radiožurnálu, které poskytl v rozhovoru pro sobotní Lidové noviny. Problémem dosavadní vlajkové lodi veřejnoprávního média je podle něho nízký počet skladeb v playlistu, kterých je nyní okolo 890 a měl by jich být přibližně dvojnásobek.

ICTZ23

K TÉMATU: Seminář o hudbě na Radiožurnálu přinesl i vypjaté momenty

Seminář k hudbě na Radiožurnálu, který se konal koncem loňského roku, byl podle Duhanových slov dobrý jako konfrontace s názorem posluchačů a hudebními publicisty. Veřejnoprávní stanice se musí naučit komunikovat se svým publikem, i když jeho reakce může být kritická. V množících se kritikách je totiž řada racionálního, řekl Duhan Lidovým novinám. Zároveň přiznal, že počet kritických hlasů po tomto semináři vzrostla. Posluchači jsou spokojeni se zpravodajstvím, u hudby je tomu přesně naopak. Změny, které v souvislosti s Českým rozhlasem chystá, zatím nechtěl prozradit.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.