Hlavní navigace

Posluchačům v severních Čechách se rozšířila nabídka rozhlasu DAB+

1. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 12. 2011

Nový digitální rozhlasový multiplex Mitteldeutscher Rundfunk (MDR), který byl spuštěný v normě DAB+ z lokality Leipzig již v pondělí, dorazil také do saských Drážďan, konkrétně na vysílač Wachwitz. V praxi to znamená, že jeho signál je možné zachytit i na omezeném území severních Čech. S největší pravděpodobností půjde o oblast mezi Ústím nad Labem a Šluknovským výběžkem.

cif - debata 2

K TÉMATU: V Sasku odstartoval nový multiplex digitálního rozhlasu DAB+

Veřejnoprávní rozhlas MDR, který je určen pro oblast Saska, Saska-Anhaltska a Duryňska tak plní závazek vůči svým posluchačům. Jeho pozemní digitální vysílání mělo být spuštěno oficiálně 1. prosince, tedy právě dnes, v praxi však mohli zájemci zachytit signál již včera. V diskusním fóru DigiZone.cz na tuto skutečnost upozornili jeho čtenáři. Výkon rozhlasového multiplexu je 10 kW a na kanálu 9C obsahuje již avizované stanice MDR 1 Radio Sachsen, MDR Jump, MDR Figaro, MDR Info, MDR Sputnik a MDR Klassik. V severních Čechách je tak možné ze Saska přijímat už dva DAB+ multiplexy.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).