Hlavní navigace

Petr Pospíchal: Udělíme něco mezi sedmi a dvanácti licencemi DVB-T

20. 10. 2005
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
20. 10. 2005

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) by měla dokončit výběrové řízení na licence pro pozemní digitální televize v dohledné době a tak, že licence skutečně udělí. Teď probíhá jakési vyhodnocování všech žádostí, podkladů a vystoupení, abychom mohli dostát zákonu. To probíhá v těchto týdnech a RRTV je připravena v nejbližších týdnech dovést toto řízení k rozhodování, uvedl na dnešním semináři o digitalizaci v Senátu předseda RRTV Petr Pospíchal. Řízení by mělo být podle Petra Pospíchala dokončeno bez vnějších zásahů nové legislativy.

ebf - tip do článku - debata

Případné zrušení řízení není třeba diskutovat, protože to v té poslední verzi novely zákona ani není. Ona operuje s pojmem přerušení a jistého doplnění, uvedl šéf RRTV. Petr Pospíchal se rovněž vyjádřil k dřívější výzvě poslanců mediální komise, aby se RRTV do schválení digitální novely vysílacího zákona vyvarovala všech nevratných kroků, mezi které patří i udělení digitálních licencí. To rozhodnutí jsme nepřijali s uspokojením, protože proces už byl v běhu, uvedl Petr Pospíchal. Pokud však bude možné se vyhnout konfliktům, bude to lepší, než je vést.

Informaci, že se mezi radními nenajde devět hlasů pro udělení jakékoliv digitální licence, Petr Pospíchal odmítl jako spekulaci: Licenční řízení jsme vypsali sedmi hlasy, ale toto je jiné rozhodování, které se řídí jinými pravidly. Rada podle něj udělí něco mezi sedmi a dvanácti licencemi podle toho, kolik programů bude celoplošných a kolik regionálních.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).