Hlavní navigace

Pošta dohání 21. století. Umožní platit na pobočkách kartami všech bank

30. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sto padesát poboček České pošty nafasuje do konce roku platební terminály, které budou přijímat i jiné karty než ty s logem ČSOB.

Po roce a čtvrt se Martin Elkán v čele státní České pošty chlubí prvním úspěchem. Platby bude pro poštu provozovat ČSOB, se kterou už pošťáci na pobočkách dlouhodobě spolupracují. Koneckonců jediné karty, kterými lze dosud platit, jsou právě s logem této banky. 

Roky čekání, a nakonec to na poště zvládli za pár týdnů. „Trochu nám pomohla evropská legislativa, která zlepšila ekonomické podmínky kartových plateb,“ tvrdí ředitel pošty s tím, že novou službu naroubovali do systému během dvou měsíců.

ČSOB má smlouvu na dva roky a za otevření terminálů kartám VISA a Mastercard od všech bank dostane řádově desítky milionů korun. „Bude to postupně nabíhat na velkých poštách. K dnešnímu dni už fungují tři pošty v Praze,“ vysvětluje Elkán. Premiérově tak lze kartou zaplatit na pobočkách v Olšanské ulici, v Galerii Fénix ve Vysočanech a na Praze 6 v Kafkově ulici. 

cif 24 - early cena - média

„Do konce roku chceme mít 150 poboček, ve kterých půjde platit kartami. Příští rok už by to mělo být sedm stovek,“ říká Elkán a dodává, že budou postupně každý týden aktualizovat seznam pošt na webu.

Během příštího roku chce pošta vyhodnocovat, jak je novinka využívána. „Nechceme zbytečně plýtvat prostředky tam, kde to klienti nebudou využívat,“ říká Elkán. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).