Hlavní navigace

Posvětí ministerstvo financí i online poker a další hazardní hry?

14. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po kurzovém sázení by české ministerstvo financí mohlo dát na Internetu zelenou i hazardním karetním hrám a to díky návrhu nového zákona o loteriích, který projednává vláda. S informací přišly Hospodářské noviny. Věcný záměr zákona bude regulovat dálkové hraní. Internetové hry jako poker jsou částí průmyslu, která je nejpopulárnější a nejde ji nechat černému trhu, řekl zmíněnému listu Tomáš Zídek, náměstek odstupujícího ministra financí. České společnosti, které by chtěly hazardní karetní hry…

Po kurzovém sázení by české ministerstvo financí mohlo dát na Internetu zelenou i hazardním karetním hrám a to díky návrhu nového zákona o loteriích, který projednává vláda. S informací přišly Hospodářské noviny. Věcný záměr zákona bude regulovat dálkové hraní. Internetové hry jako poker jsou částí průmyslu, která je nejpopulárnější a nejde ji nechat černému trhu, řekl zmíněnému listu Tomáš Zídek, náměstek odstupujícího ministra financí. České společnosti, které by chtěly hazardní karetní hry provozovat, by stejně jako u kurzového sázení musely splnit podmínku registrace klientů na kamenných pobočkách.

Samozřejmě, kdybychom měli možnost provozovat kasinové hry, tak to uděláme. Jejich oblíbenost je určitě vyšší než oblíbenost kurzových sázek, uvedl pro HN Petr Knybel, šéf společnosti Tipsport, která provozuje kurzové sázky mimo jiné právě i na Internetu. Ministerstvo financí sice čeká na nový loterijní zákon, ovšem právníci podle Hospodářských novin vidí cestu k povolení například online pokeru i bez jeho schválení. To je totiž při současných poměrech na české politické scéně velmi nejisté. Ministerstvo by prý mohlo vydat zájemcům licence podobně jako to udělalo u kurzového sázení.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).