Hlavní navigace

Potvrzeno: Office 2007 SP2 s podporou ODF a PDF

Jiří Macich ml.

Microsoft oficiálně potvrdil přípravy druhého servisního balíčku pro kancelářskou sadu Office 2007. Uvolněn by měl být během prvních čtyřech měsíců příštího roku. Již v následujících dnech však bude vybraným zákazníkům z řad firem nabídnuta možnost zapojení do neveřejného testování. Druhý servisní balíček pro nejnovější verzi hlavní větve kancelářského balíku Microsoftu můžeme nazvat zásadním. Skutečně přinese již dříve avizovanou nativní podporu pro ODF a export do PDF. Pro obojí je nyní nutné…

Microsoft oficiálně potvrdil přípravy druhého servisního balíčku pro kancelářskou sadu Office 2007. Uvolněn by měl být během prvních čtyřech měsíců příštího roku. Již v následujících dnech však bude vybraným zákazníkům z řad firem nabídnuta možnost zapojení do neveřejného testování. Druhý servisní balíček pro nejnovější verzi hlavní větve kancelářského balíku Microsoftu můžeme nazvat zásadním. Skutečně přinese již dříve avizovanou nativní podporu pro ODF a export do PDF. Pro obojí je nyní nutné do Office 2007 doplnit plug-iny.

Díky nativní podpoře pro ODF v Office 2007 se otevírají dveře svobodné volbě kancelářské sady bez pozdějších komplikací resp. pravděpodobnost jejich výskytu se zmenšuje. Konečně se dostaneme do bodu, kdy MS Office bude nativně a oficiálně schopen pracovat s dokumenty z konkurenčních kancelářských sad a naopak. SP2 pro Office 2007 slibuje také dílčí úpravy jednotlivých aplikací. Například Outlook se dočká vylepšení vestavěného kalendáře a optimalizace výkonu. (Office Sustained Engineering)

Našli jste v článku chybu?
23. 10. 2008 10:27
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Konečně se dostaneme do bodu, kdy MS Office bude nativně a oficiálně schopen pracovat s dokumenty z konkurenčních kancelářských sad a naopak Pana Macicha omlouvá snad jeho lehce postupertální věk a tudíž absolutní nedostatek přehledu. Mohu ho ujistit, že pracovat oficiálně s dokumenty konkurenčních kancelářských sad umí Office již určitě od druhé verze, pravděpodobně i od té první. To, že mezi podporovanými formáty konkurenčních aplikací nebyl zrovna OpenOffice.org, na tom nic nemění.
23. 10. 2008 15:21
Že si z toho děláte leporelo a dezinterpretujete to tak, aby se vám to hodilo do krámu, to je Váš problém. Jakékoliv vysvětlování evidentně nemá cenu, protože se chcete jenom anonymně hádat.