Hlavní navigace

Potvrzeno: Office 2007 SP2 s podporou ODF a PDF

23. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft oficiálně potvrdil přípravy druhého servisního balíčku pro kancelářskou sadu Office 2007. Uvolněn by měl být během prvních čtyřech měsíců příštího roku. Již v následujících dnech však bude vybraným zákazníkům z řad firem nabídnuta možnost zapojení do neveřejného testování. Druhý servisní balíček pro nejnovější verzi hlavní větve kancelářského balíku Microsoftu můžeme nazvat zásadním. Skutečně přinese již dříve avizovanou nativní podporu pro ODF a export do PDF. Pro obojí je nyní nutné…

Microsoft oficiálně potvrdil přípravy druhého servisního balíčku pro kancelářskou sadu Office 2007. Uvolněn by měl být během prvních čtyřech měsíců příštího roku. Již v následujících dnech však bude vybraným zákazníkům z řad firem nabídnuta možnost zapojení do neveřejného testování. Druhý servisní balíček pro nejnovější verzi hlavní větve kancelářského balíku Microsoftu můžeme nazvat zásadním. Skutečně přinese již dříve avizovanou nativní podporu pro ODF a export do PDF. Pro obojí je nyní nutné do Office 2007 doplnit plug-iny.

Díky nativní podpoře pro ODF v Office 2007 se otevírají dveře svobodné volbě kancelářské sady bez pozdějších komplikací resp. pravděpodobnost jejich výskytu se zmenšuje. Konečně se dostaneme do bodu, kdy MS Office bude nativně a oficiálně schopen pracovat s dokumenty z konkurenčních kancelářských sad a naopak. SP2 pro Office 2007 slibuje také dílčí úpravy jednotlivých aplikací. Například Outlook se dočká vylepšení vestavěného kalendáře a optimalizace výkonu. (Office Sustained Engineering)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).