Hlavní navigace

Potvrzeno: olympiáda vyvolala boom prodeje set-top-boxů

28. 2. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
28. 2. 2006

Včerejší zpráva ČTK potvrdila prognózu, kterou server DigiZone.cz zveřejnil už před měsícem. Aktualita Hlad po set-top-boxech informovala o raketovém růstu prodeje přijímačů digitálního vysílání. Podle obchodníků poptávku kromě olympiády povzbudil start nového sportovního programu České televize a rozšíření digitálního vysílání kromě Prahy a Brna i na Ostravsko, shrnula agentura známé příčiny. Za redakci DigiZone.cz bych slovo kromě vyměnil výrazem především, protože bez programu ČT 4 SportDVB-T by lidem chyběl motiv odcházet od analogového vysílání.

Střízlivý odhad říká, že po konci olympiády prodej set-top-boxů klesl. Další žně obchodníci čekají ale už za čtvrt roku, kdy v Německu začíná mistrovství světa ve fotbale. S nostalgií vzpomíná na právě končící období např. mluvčí sítě prodejen Euronics Bohuslav Komín: O set-top-boxy byl obrovský zájem. Zatímco před olympijskými hrami se v našich prodejnách denně prodalo v průměru několik kusů těchto zařízení, tak na začátku olympiády se prodej zvýšil i na 30 až 40 digitálních přijímačů denně. Společnost Czech Digital Group odhadovala na konci minulého roku počet set-top-boxů v domácnostech číslem 100.000. Kolik je mezi lidmi asi digitálních přijímačů po olympijské horečce?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).