Hlavní navigace

Potvrzeno: Windows 7 opravdu už letos

12. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft dlouho trval na tom, že Windows 7 vyjdou tři roky po Windows Vista, což by znamenalo masovou dostupnost až začátkem příštího roku. Jenže vývoj pokračuje relativně bez komplikací a odezvy na uvolněné testovací verze jsou spíše pozitivní. Řada analytiků a komentátorů se tedy ptala, co Microsoft chce ještě půl roku s Windows 7 dělat, když už se nechal slyšet, že uvolněná RC verze obsahuje veškeré plánované funkce. Microsoft nyní oficiálně potvrdil, že Windows 7 skutečně vyjdou už letos a…

Microsoft dlouho trval na tom, že Windows 7 vyjdou tři roky po Windows Vista, což by znamenalo masovou dostupnost až začátkem příštího roku. Jenže vývoj pokračuje relativně bez komplikací a odezvy na uvolněné testovací verze jsou spíše pozitivní. Řada analytiků a komentátorů se tedy ptala, co Microsoft chce ještě půl roku s Windows 7 dělat, když už se nechal slyšet, že uvolněná RC verze obsahuje veškeré plánované funkce. Microsoft nyní oficiálně potvrdil, že Windows 7 skutečně vyjdou už letos a chce stihnout předvánoční trh.

Content tip EARLY

Bill Veghte, senior viceprezident z Microsoftu, uvedl, že k přehodnocení plánů vedla i zpětná vazba a možnost rychleji vydat RC verzi. Dřívější dostupnost Windows 7 může být samozřejmě pro Microsoft klíčová. Netbooky by měly patřit k hitům letošních Vánoc a výrobci netbooků si od Windows 7 hodně slibují. Třeba Acer se dlouhodobě netají tím, že chce už v druhé polovině tohoto roku uvést netbooky využívající nového multidotykového ovládání ve Windows 7.

Microsoft také oficiálně uvedl, že v červnu tohoto roku má vyjít preview verze Office 2010. K hlavním novinkám v připravované nové verzi kancelářské sady Microsoftu má patřit například 64bitová edice nebo rozhraní Ribbon i v MS Outlooku. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).