Hlavní navigace

Potvrzeno: Zdeněk Šámal se vrací do České televize vést program ČT 24

5. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
5. 10. 2011

Zdeněk Šámal bude staronovým ředitelem zpravodajského kanálu ČT 24. Radě České televize to na dnešním veřejném zasedání oznámil generální ředitel Petr Dvořák. Šámal tak ve funkci nahradí Romana Bradáče, který rezignoval k 30. září, den před Dvořákovým nástupem na Kavčí hory. Pro Šámala to znamená už druhý návrat do ČT a vedení zpravodajství. Poprvé se vracel po zvolení Jiřího Janečka do čela ČT v roce 2003.

K TÉMATU: Zdeněk Šámal vstupuje potřetí do téže řeky

MMF24

Šámal působil v České televizi od roku 1992, nejprve jako redaktor zahraniční redakce zpravodajství a posléze zpravodaj v Rusku. V letech 1998 až 2000 byl šéfredaktorem zpravodajství, poté z televize odešel. Na Kavčí hory se vrátil v roce 2003 jako ředitel zpravodajství a v roce 2005 pod jeho vedením odstartoval zpravodajský kanál ČT 24.

Novým finančním ředitelem ČT se stane Milan Cimirot, který tuto funkci v minulosti vykonával na Nově, ředitelem programových okruhů bude Milan Fridrich, po němž vedení divize Nových médií převezme Pavlína Kvapilová. Všichni noví manažeři nastoupí od přístího pondělí 10. října. Pozici obchodních ředitele obsadí Petr Dvořák později.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).