Hlavní navigace

Použitelný Office pro iOS zadarmo. Microsoft se tlačí do světa Applu

Jan Beránek

Kancelářský balík pro iOS i Android zadarmo. Microsoft se snaží svou cloudovou verzi prosadit i na nové platformy.

Office do iPadu si od března stáhlo 40 milionů lidí. Teď chce Microsoft svou bilanci na konkurenčních platformách ještě vylepšit. Upravil totiž verzi pro iPhony a spustil registrace pro zájemce o preview aplikace pro Android.

Balík Office pro iPady představil na jaře nový šéf Microsoftu Satya Nadella přesně po 52 dnech ve funkci. Ilustroval tím i nové směřování firmy, kdy redmondský kolos ustupuje od protežování vlastní platformy Windows a chce si sáhnout na příjmy i z ostatních platforem.

První verze kancelářského balíku ale uměla dokumenty jen prohlížet, na všechno ostatní bylo nutné předplatné Office 365. To se teď mění a editace a tvorba nových dokumentů je zdarma i bez předplatného. To ale zůstává nutné v případě, že uživatelé potřebují i pokročilejší funkce kancelářského balíku, a to včetně prostoru v cloudu One Drive. 

Našli jste v článku chybu?
6. 11. 2014 17:30
Šalom (neregistrovaný)

Máte v článku chybu - žádný prostor na OneNote neexistuje. Je prostor na cloudu OneDrive. OneNote je nástroj - vynikající poznámkový blok od Microsoftu. A jinak tomu s tím offcem pro Mac nerozumím. Office 2011 existuje, redisignovaný Outlook pro OS X vyšel minulý týden.

7. 11. 2014 16:28

Souhlasím. Ovšem v diskusích na Novinky.cz je to oblíbená dehonestující náhražka slova "český" (od ČEZ). ;)