Hlavní navigace

Pozemky na Kavčích horách patří ČT, rozhodl soud

Městský soud v Praze dnes zamítl žádost několika rodin o vrácení pozemků patřících v současné době České televizi na Kavčích horách. Dnes o tom informovala agentura ČTK. Bylo tak potvrzeno loňské rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 4, proti kterému se žadatelé odvolali. Mělo jít přitom přibližně o 2600 metrů čtverečních v lokalitě Prahy 4. Soud sice původně rozhodl o tom, že ČT a hlavní město Praha jsou těmi, kteří by je měli vrátit, podle zákona to ale nejde kvůli zastavěnosti parcel.

Jak uvádí Dana Jiříčková, advokátka jedné z rodin, o jejich vrácení bylo žádáno už v roce 1991, kdy tehdy provizorní budova patřící ještě Československé televizi nebyla zkolaudována. Když byla Československá televize v roce 1992 rozdělena, získala pozemky Česká televize, která urychleně budovu zkolaudovala, a pozemky se tak už nemohly vrátit majitelům, tvrdí Jiřičková.

Pozemky si již v roce 1928 koupili původně tři dobří známí z rodin Řehořů, Trnků a Březinů a chtěli na nich později postavit rodinné domky. Plány ale skončily jinak. Podle odhadů se tržní cena parcel může pohybovat kolem 15 milionů korun. Pozemkový fond podle Jiřičkové přitom rodinám nabídl jako náhradu 11.000 korun.

Našli jste v článku chybu?