Hlavní navigace

Pozor na důvěryhodně vypadající phishing ING

15. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Běžné phishingové útoky bývají odhalitelné díky prapodivné češtině z Google Translatoru. Buďto Google významně v poslední době Translator vylepšil, nebo si rhybáři našli lepší překladatele, ale poslední útok na klienty ING v Česku vypadá už docela přijatelně.  Samozřejmě jste po kliku přeneseni na web napadené firmy http://universalelectriccom­pany.com/www.ingkonto.cz/ib4/wel­come.do/ , který vypadá jako stránky ING (povšimnete si rozdílů v URL) a jsou z vás vylákány přístupové údaje. Pak jste…

Běžné phishingové útoky bývají odhalitelné díky prapodivné češtině z Google Translatoru. Buďto Google významně v poslední době Translator vylepšil, nebo si rhybáři našli lepší překladatele, ale poslední útok na klienty ING v Česku vypadá už docela přijatelně. 

ING Phishing

Samozřejmě jste po kliku přeneseni na web napadené firmy http://univer­salelectriccom­pany.com/www.in­gkonto.cz/ib4/wel­come.do/ , který vypadá jako stránky ING (povšimnete si rozdílů v URL) a jsou z vás vylákány přístupové údaje. Pak jste beze všeho přehozeni na web ING, kde se můžete znovu přihlásit a třeba si ani nevšimente, že už jste se jednou hlásili. 

Takže, pozor na to. Sama ING doporučuje, abyste si uložili adresu bankovnictví a nepoužívali odkazy, které chodí emaily. 

PS: tu službu, kterou phishingový email nabízí, by ING ovšem spustit mohla…

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).