Hlavní navigace

Odpoledne mezi 14:00 a 15:00 odstartuje digitální vysílání Primy v Brně

15. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
15. 5. 2008

DOPLNĚNO Včera se ještě hovořilo o nutnosti mít od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) podpis, který by schválil start pozemního digitálního vysílání v Brně, dnes už je všechno jinak. Jak serveru DigiZone.cz potvrdil před chvílí tiskový mluvčí televize Prima Ladislav Pavlík, komerční dvojka dnes spouští DVB-T v moravské metropoli prostřednictvím společnosti Czech Digital Group (CDG). Start je plánován na odpoledne na kanálu 59 (vysílač Brno – Hády) a zatím půjde o experiment. Ostré vysílání bude zahájeno 20. května. Může tedy docházet k výpadkům.

Součástí multiplexu by měla být od úterý také hudební televize Óčko a časem by měla přibýt i zpravodajská televize Z1. Jak nedávno řekl novinářům ředitel kanálu Martin Mrnka, pokud bude spuštěno vysílání DVB-T v Brně dříve, což se stalo, vloží prozatím do multiplexu informační smyčku. Prima by se před začátkem Eura měla rozšířit do Ostravy a možná ještě stihne spustit Plzeň. Programy Public TV a TV Noe zatím v těchto multiplexech vysílat nebudou.

Z vysílače Hády pro Brno vysílá digitálně i přechodný multiplex A s programy České televize, Českého rozhlasu a televize Nova. Tato digitální síť provozuje ještě jeden „městský“ vysílač v brněnské Barvičově ulici.

ebf - partner 1

DOPLNĚNO: Jak serveru DigiZone.cz sdělil tiskový mluvčí televize Prima Ladislav Pavlík, digitální vysílání z lokality Brno – Hády na 59. kanále začne mezi čtrnáctou a patnáctou hodinou výkonem 5 kW. Ihned po jeho spuštění vás budeme informovat v samostatném článku o podrobnostech.

NAPSALI JSME O BRNĚ:

Prima čeká na podpis od ČTÚ pro zahájení kampaně v Brně

Prima, Óčko i Z 1 potvrdily, že se chystají do Brna

Brňané naladí digitální Primu na kanálu 59 z vysílače Hády

Prima by měla začít vysílat v Brně digitálně od poloviny května

Ředitel Primy potvrdil, že do Eura chce v Brně digitální televizi

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).